Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výrobky označené Nutri-Score zaujaly na Dni zdraví se STOBem

Výrobky označené Nutri-Score zaujaly na Dni zdraví se STOBemDatum konání:
5.3.2022

V sobotu 5. 3. se  na nové radnici Prahy 12 konal Den zdraví se STOBem,  organizovaný STOB (Stop Obezitě). V rámci této celodenní akce určené všem, kdo se zajímají o zdravou výživu a aktivní životní styl, se stovky návštěvníků osobně seznámily i s Nutri-Score,  systémem nutričního označování potravin na přední straně obalu. Ve stánku naší Pro Nutri-Score platformy jsme prezentovali a na ochutnávku nabízeli výrobky od společností Danone, Nestlé, Dr. Oetker či Europasty, které Nutri-Score  již v Česku na svých obalech využívají, na organizaci spolupracoval i Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR. Součástí celé akce byla i odborná konference, kde bylo Nutri-Score taktéž jedním z témat.

Náš stánek během dne navštívilo mnoho lidí, kteří se aktivně zajímají o výživu. Nutri-Score jako jakýsi zjednodušený „barevný energetický štítek“ na potravinách je naprosté většině z nich srozumitelný a obdobné orientační značení by v praxi uvítali na co nejvíce potravinách, protože dnes jen velmi málo lidí v praxi zkoumá nutriční údaje na zadní straně obalu, zvláště, když mají spotřebitelé v jedné kategorii na výběr někdy i z několika desítek různých značek. Označení Nutri-Score pak spotřebiteli rychle a názorně napoví, který potravinářský výrobek má ve srovnání s dalšími produkty vyšší výživovou hodnotu a měl by se konzumovat častěji (označení více do zelena), a které výrobky, které by se měly jíst méně často nebo v menším množství, protože obsahují větší množství živin, které by měly být v denní stravě omezené - nasycené tuky, cukr, sůl (značení více do červena).

V  průběhu celého dne si mohli návštěvníci prohlédnout edukační výstavky s ochutnávkami a  vyzkoušet  si pohybové aktivity, širokou škálu odborných poraden, od měření složení těla, glykémie, osteoporózy, vyšetření zraku, přes testy zdatnosti až k odborným radám ohledně srdečně cévních onemocnění, zvýšeného cholesterolu nebo poruch lymfatického systému.

Více informací o akci najdete na www.stob.cz/cs/den-zdravi-se-stobem-ku-prilezitosti-wod-2022

Více informací o Nutri-Score najdete na www.nutriscorecesko.cz/o-nutri-score   

#nutriscore #stobobezity